Kapat

Dijital Pazarlama Trendleri

Aralık 27, 2023

Hemen Tüketilebilen Kısa Videolar

2023 yılında da değişen kullanıcı istekleri ve ihtiyaçlarını tamamıyla anlamış markalar öne çıkmaya devam ediyor. Birçok içerik üretici, izleyicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha kısa, “hemen tüketilebilen” içeriklerle büyük başarı elde ediyor.

Kısa formatta video üretme ve paylaşma platformlarından birisi TikTok ise içeriğe hızlı ulaşma, net bir arayüz tasarımı ve kişiye özel içerikleri sunmasıyla Z jenerasyonunu en iyi yakalayan uygulamalardan biri oldu. 

Metaverse Reklamcılığı

Reklamcılık ve pazarlama doğrultusunda, kullanıcıların zaman geçirebilecekleri 3 boyutlu ve sanal bir ortam olarak tanımlanan metaverse hala inşa edilmeye devam ediyor. Meta evrenini geliştirdikleri iş fikirleri ile bir adım öteye taşıyacak startup’lar artarken, tüm bu girişimler, Metaverse ’ün işlevselliğini ve kullanılabilirliğini daha da geliştirmeyi amaçlıyor. Özellikle geçtiğimiz yıl sıkça kullandığımız bu kavram, kullanıcılara daha iyi deneyimler sunma noktasında markaların göz ardı etmemesi gereken trendler arasında yer alıyor.

NFT Pazarlama

Geçtiğimiz yılda oldukça rağbet görmüş olan NFT pazarı, 2023 yılında da gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Diğer trendlerde olduğu gibi yeni nesil tüketicileri önemli ölçüde etkilemeyi başaran en popüler araçlardan.  Sundukları ürün ve hizmetlerin marka değerini artırmayı hedefleyen işletmeler, yeni NFT konseptleri oluşturmaya devam ediyor. NFT’ler son zamanlarda düşüşlerle gündeme gelmiş olsa da kullanıcılarını bekleyen yeni gelişmelerle, 2023 yılında NFT yatırımları için uygun fırsatlar yaratabilir.

Yapay Zeka

Yapay zekayı merkezinde alarak gelişmeye devam ederken şirketler, müşterileriyle etkileşim kurmanın yeni yollarını keşfediyor. Günümüz teknoloji sistemlerinden ayrılan Yapay Zeka’nın kurumsal işletmeler tarafından benimsenmesiyle daha yaratıcı ve iyileştirilmiş uygulamalara yol açacağı öngörülüyor. Markalar, kişiselleştirilmiş reklam kampanyaları yaparak müşteri hizmetlerini iyileştirmek ve hatta sıfırdan ürünler oluşturmak da dahil olmak üzere birçok amaç için yapay zekayı kullanıyor.

Yeni Postlar
Aralık 27, 2023