Kapat

İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Aralık 27, 2023

Faaliyet gösterdiğiniz sektör hangisi olursa olsun web tasarımı firmanız için hayati bir öneme sahiptir. Web tasarımınızın sektörel ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olması, tasarım ve kullanım bakımından hedef kitlenize hitap etmesi gerekir.

  •  Profesyonel Tasarım

Sitenizin oluşturulması veya yeniden tasarlanması sırasında marka imajınızı ve ideolojinizi iyi bir web tasarımıyla yansıtabilirsiniz. Markanızın kimliğini kitlenize hitap edecek biçimde tasarlayabilir, kullanıcıları cezbedecek opsiyonlar ekleyebilirsiniz.

  • Hız

Web sitesi hızı doğrudan SEO, kullanılabilirlik ve kullanıcı güveni ile ilgilidir. Yavaş web siteleri daha düşük Google sıralamasına sahiptir ve kullanıcılara kötü bir deneyim sunar. Siteniz ne kadar hızlı olursa, arama motoru tarafından o kadar iyi referans alınacaktır.

Sitenizin içeriğinin ne kadar hızlı yüklendiğini ölçmeye yarayan Google PageSpeed Insights, Pingdom, GTmetrix gibi online test araçlarıyla web sitenizin sayfa yüklenme hızını öğrenebilirsiniz.

  • SSL Sertifikası

SSL sertifikası hem sizin bilgilerinizin hem sitenizi kullanan kişilerin bilgilerinin korunmasına yarar. Yani iki taraf arasında gönderilen ve alınan değerli bilgiler SSL ile korunmaktadır. SSL sertifikası sitenizin güvenli olduğunu ve rahatça sitenizde dolaşılarak alışveriş yapılabileceğini kullanıcılarınıza gösterecektir.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimine destek olan SSL sayesinde arama motoru sıralamasında rakiplerinizin bir adım önüne geçebilir, sitenizin ilk sayfada görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz.

  • Entegrasyon

Sitenizin altyapısının kullandığınız diğer hizmet ve araçlara (örneğin; email pazarlama, ödeme alma, seo, vs.) kolayca aktarılması ve tüm bu sistemlerin uyumlu bir şekilde çalışması çok önemlidir. Aksi takdirde, online iş sisteminiz bir bütün olarak çalışmaz ve bu da doğal olarak dönüşüm oranlarınıza olumsuz etki eder.

  • Destek ve Güncelleme

Web sitesi güncelleme işlemi bir web sitesinde yer alan içerik, görsel ve tasarım elemanlarının yenilenmesi, geliştirilmesi ve değiştirilmesidir.

Web sitesi altyapınız üzerine kullanacağınız tema ve eklentilerin devamlı şekilde güncellendiğine dikkat etmelisiniz.

Her yönüyle doğru hazırlanmış bir web sitesi için desteğe ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Postlar
Aralık 27, 2023